Kawagoe, czyli Małe Edo

Kawagoe, czyli Małe Edo

Kawagoe to małe miasto w prefekturze Saitama. Znajduje się niedaleko Tokio i jest często nazywane Małym Edo (przypomina klimatem dawne Tokio). Nostalgiczny, tradycyjnie japoński nastrój tego miejsca mocno kontrastuje z nowoczesnym Tokio. Jeśli zmęczy Was zatłoczone Tokio, Kawagoe jest idealnym miejscem na odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Dojazd

Przejazd z Tokio do Kawagoe jest bardzo dogodny i nie zabiera dużo czasu, dlatego to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę.

Osoby posiadające Japan Rail Pass mogą dojechać do Kawagoe bezpośrednim pociągiem linii JR Saikyo ze stacji Shinjuku w około 55 minut. Jeśli preferujecie poruszanie się autobusami a nie pieszo, dostępne są passy na lokalny autobus Tobu Koedo Loop Bus za 300 jenów oraz turystyczny autobus Co-Edo Loop Bus za 500 jenów.

Jeżeli nie macie Japan Rail Pass, można wykorzystać 1-dniowy pass przygotowany przez firmę Tobu Railway. Obejmuje on również przejazdy autobusami w samym Kawagoe i kosztuje 950 jenów.

Warto zwrócić uwagę, że pociągi JR dojeżdżają do stacji Kawagoe, natomiast linia Tobu ma stacje Kawagoe oraz Kawagoe-shi. Najbliżej atrakcji jest przystanek linii Seibu - Hon-Kawagoe.

 

pasted image 0 (4)Chram Hikawa

Po dotarciu na stację Kawagoe, nasz wysłannik wybrał się autobusem do przystanku Miyashitamachi żeby odwiedzić chram Hikawa. W pobliżu jest piękny widok na rzekę oraz drzewa wiśni.
Do chramu Hikawa przychodzi się modlić o szczęście w miłości lub małżeństwie. Dlatego to popularne miejsce do zawierania tradycyjnych, japońskich ślubów. Jeśli się tam wybierzecie, macie dużą szansę na zobaczenie pary młodej.

Tunel ozdobiony tabliczkami ema wypełnionymi życzeniami o odnalezienie swojej drugiej połówki i założenie rodziny robi ogromne wrażenie.


Omamori w chramie Hikawa

Oprócz tabliczek ema, w chramie Hikawa jest wiele innych rodzajów omamori (japońskich talizmanów). Szczególnie popularne są te w kształcie karpi. Są też wróżby.

W świątyni można także spróbować Hitogata Nagashi - puszczania wycinanych z papieru sylwetek ludzkich na wodzie. Podobno broni to przed złem i chorobami. W świątyni można kupić papierową sylwetkę za 100 jenów. Umieszcza się ją w wodzie i pozwala przepłynąć pod liną, tak jak na zdjęciu.

pasted image 0 (2) pasted image 0 (3)

 

Kawagoe
Kwiaty wiśni

Za chramem płynie rzeka, która wiosną jest szczególnie piękna ze względu na kwitnące w pobliżu drzewa wiśni. Oczywiście, spacer w tak malowniczym miejscu jest przyjemny przez cały rok.

Po opuszczeniu chramu Higawa, można przemieścić się autobusem do stacji Kuranomachi i spędzić całe popołudnie zwiedzając stare miasto w stylu Edo.

 

Kawagoe

“Toki no Kane” Wieża zegarowa Kawagoe jest świetnym punktem orientacyjnym (Oficjalna strona)

Wieża zegarowa Kawagoe

Ta ulica jest esencją Kawagoe - spacer jest jak podróż w czasie do dawnej Japonii. Atmosfera tutaj jest nostalgiczna i zupełnie inna od metropolii takiej jak Tokio. Wokół jest mnóstwo sklepów z tradycyjnymi japońskimi deserami, takimi jak przysmaki o smaku zielonej herbaty matcha, lody, manju, dango o smaku sosu sojowego i wiele innych. Polecamy również spróbowanie japońskiej herbaty.

Jeśli macie czas i ochotę na odprężającą jednodniową wycieczkę z Tokio - Kawagoe jest idealnym miejscem!

Comments are closed.