Internet w Japonii

Internet w Japonii

piramidka-wifi

Dostęp do Internetu... Chyba już nie wyobrażamy sobie bez niego życia.

Szczególnie w podróży!

Smartfon z internetowym tłumaczem, mapami, nawigacją, prognozą pogody, rozkładami jazdy online, itp. - zdaje się być nieodzowny zwłaszcza, gdy zwiedzamy Japonię z jej skomplikowanym rozkładem domów i ulic oraz gęstą siecią połączeń kolejowych 🙂

 

Karty SIM

Karta SIM do telefonu? Może być dobrym rozwiązaniem, jeśli tylko mamy pewność, że będzie ona kompatybilna z naszym urządzeniem (pamiętajmy też o SIM-lockach!). Najlepiej sprawdzić wszystko przed wyjazdem i zasięgnąć porady operatora - nikt nie chce mieć na miejscu nieprzyjemnych niespodzianek!

 

Router WiFi

IMG_2535

Inną opcją jest router z kartą, który będzie zapewniał nasz prywatny dostęp do WiFi.

Szczególnie gdy podróżujemy w grupie rodziny czy znajomych, wspólne wypożyczenie routera może być bardzo korzystne - pozwoli nam na korzystanie z Internetu w kilku urządzeniach na raz.

Stoiska i sklepy na lotniskach oferują oczywiście szeroki wachlarz kart sim i routerów. Warto zwrócić uwagę na szczegóły - ilość danych do wykorzystania, szybkość transferu, limit dzienny, okres ważności, cenę...

 

Hotspoty - Czy w Japonii nie „złapiemy” bezpłatnego WiFi?

wifi

Z siecią możemy się bezpłatnie połączyć:

- w większości hoteli,

- w niektórych kawiarniach (Starbucks), restauracjach McDonald's,

- na lotniskach, głównych stacjach kolejowych (Jr-East, JR- Central Free Wi-Fi) i stacjach metra w Tokio (Tokyo Metro Metro_Free_Wi-Fi), w niektórych sklepach całodobowych (konbini) - tam z reguły konieczna jest rejestracja i podanie hasła.

Oczywiście w razie potrzeby warto spróbować!

Jeśli nie chcemy ryzykować, najlepiej jednak zaopatrzyć się zawczasu w kartę SIM lub kieszonkowy router.

 

Zamów router już w Polsce - nasza specjalna oferta

IMG_2535

Nasze warszawskie biuro H.I.S. Poland oferuje wypożyczenie kieszonkowego routera z limitem 7 GB na cały okres użytkowania. Router można zamówić bezpośrednio u nas i odebrać go już w Japonii - na lotnisku lub w hotelu.

Jeśli karta wielkości 1 czy 2 GB to dla Was za mało, nie wahajcie się zapytać o nasz router - więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Comments are closed.