Co warto zjeść w Dotonbori, w Osace?

Unikalne smaki Kansai

Czyli co warto zjeść w Osace, a konkretniej w Dotonbori!

Osaka, miasto znane też jako kuchnia Japonii, słynie z pysznych i unikalnych dań. DotonboriMieszkańcy charakteryzują się wielką pasją do jedzenia i mają bardzo wyrafinowane podniebienia. Dlatego też kuchnia w rejonie Kansai (środkowo-zachodnia część Honsiu) jest niesamowicie smaczna!

W centrum Osaki znajduje się ulica Dotonbori - idealne miejsce dla smakoszy. Pobliska ulica Shinsaibashi jest pełna sklepów, zawsze jest tam dużo miejscowych i turystów. Oba miejsca to pozycja obowiązkowa na liście miejsc do odwiedzenia w Osace.

 

 

Ulica Dotonbori

Dotonbori

DotonboriSłynny billboard Glico, firmy znanej z produkcji wyrobów spożywczych, a przede wszystkim słodyczy (w tym Pocky, paluszków w polewach). To jedno z miejsc, gdzie trzeba sobie zrobić zdjęcie, będąc w Dotonbori.

Żeby lepiej pokazać jak bardzo lubimy Dotonbori, powiemy tylko, że zazwyczaj jemy dość dużo, ale w Osace jeszcze więcej 😊

Sam spacer po okolicy może sprawić, że pocieknie ślinka, tyle zapachów jedzenia! Kolorowe szyldy zachęcają do wejścia do restauracji. Pokusa nie do odparcia.

Ale koniec gadania, czas przejść do zdjęć. Oto efekt 4 dni podróżowania (tudzież jedzenia 😄). Potrawy, których trzeba spróbować w Dotonbori.


Okonomiyaki
Okonomiyaki z owocami morza.

Okonomiyaki z owocami morza.

Najważniejsza potrawa z Osaki to oczywiście okonomiyaki i takoyaki. Można zjeść okonomiyaki w wielu miejscach, ale najlepsze jest w Osace! 

W Osace można znaleźć wiele restauracji serwujących okonomiyaki w przyjaznych cenach, od 800 do 1200 jenów. My polecamy yakisoba (makaron gryczany) okonomiyaki z dodatkiem roztopionego sera i wieprzowiny. Palce lizać!

 

 

 

 


Takoyaki

Następne w kolejce jest takoyaki, kolejna ważna potrawa z Osaki. Tak prezentuje się posypana serem.

Oryginalne takoyaki z zieloną cebulką oraz po lewej, xiumai - kulki mięsne!

Dotonbori img_6595


A na deser meronpan

Po konkretach czas na deser. Oto meronpan (słodki chleb przypominający wyglądem melon) z lodami.

Dotonbori


Ramen

Ramen można znaleźć wszędzie w Japonii, ale w Osace ta potrawa osiągnęła zupełnie inny poziom. Po wejściu do restauracji z ramenem zrozumiecie, o czym mówimy. Zapach ramenu z Osaki jest tak niesamowity, że zmusza zjedzenia.

Dotonbori Dotonbori

Wywar jest bardziej gęsty i solidnie doprawiony. Wypróbowaliśmy każdą knajpę w Dotonbori i możemy stwierdzić - wszystkie są pyszne, ale zupełnie inne. Polecamy serdecznie branie z nas przykładu i spróbowanie ramenu wszędzie!


Lody

W Dotonbori można również spróbować lodów o naturalnych smakach. Są pyszne i w dobrej cenie.

Dotonbori img_7196

Pyszny rożek. I lody o smaku zielonej herbaty matcha.


Ciastka z kremem custard

Są sprzedawane w tym samym sklepie co lody. Możemy tylko powiedzieć, że ich smak zmusił nas do powrotu w to miejsce kilka razy. Są też bardzo tanie, 100 jenów za sztukę. A w środku pyszny, ciepły krem custard!

img_7436


Kraby

Osaka słynie również z potraw z krabem. W dzielnicy Dotonbori jest mnóstwo znanych restauracji. Potrawy z krabami mogą być nieco droższe, ale warto!

Dotonbori

To oczywiście nie wszystkie pyszności czekające w Osace. Aby dowiedzieć się i spróbować wszystkich potraw, trzeba po prostu wybrać się do Japonii.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu informacyjnego w Osace. Pomożemy w odnalezieniu tego, co najlepsze w Japonii!

 

Comments are closed.