1 dzień w Narze i Kioto, wyjazd z Kioto

Kioto&Nara - Jednodniowa wycieczka po Kioto i Narze.

Uczestnicy odwiedzą główne atrakcje Kioto i Nary, w jeden dzień! Wycieczka obejmuje: wizytę na zamku Nijo, w którym rezydowali sioguni Tokugawa; zwiedzanie Złotego Pawilonu, spacer po Pałacu Cesarskim w Kioto, oglądanie japońskich rzemieślników przy pracy w Centrum Rękodzieła w Kioto.
W Narze Uczestnicy zwiedzą świątynie Todaiji, w której znajduje się posąg Wielkiego Buddy oraz Park w Narze ze słynnymi jeleniami i chram Kasuga Taisha.

Dorośli: od 637 PLN

Dzieci w wieku 6-11 lat: od 564 PLN

Dzieci w wieku 0-5 lat: 0 PLN


Wyjazd: z Kioto, o 8:35

Czas trwania: 10 h

Język: angielski

Posiłek: tak, lunch

Przewodnik: angielskojęzyczny

Minimalna/maksymalna liczba uczestników: 1-20

Transfer: autobus

Operator wycieczki: JTB Sunrise

Wycieczka odbywa się w dniach:

Od 5 stycznia do 12 marca we wtorki, czwartki i soboty.

Od 14 marca do 30 grudnia codziennie, z wyjątkiem dnia Maratonu w Narze.

1. Odbiór Uczestników z hoteli jest możliwy jedynie w przypadku gdy rezerwacja została dokonana nie później niż o 16:00 dzień przed wycieczką. Prosimy o rezerwacje z wyprzedzeniem.

2.Odbiór Uczestników z hotelu Nikko Princess Kyoto jest dostępny tylko dla gości tego hotelu.

3. Prosimy o przybycie na miejsce odbioru 10 minut przed czasem.

4. Plan wycieczki może ulec zmianie.

5. Uczestnicy mogą zostać odebrani tylko z wybranych hoteli.

6.  W soboty, niedzielę oraz święta państwowe Pałac Cesarski w Kioto jest zamknięty. Również w okresie przed i po publicznym otwarciu Pałacu na wiosnę i jesień, ze względu na Festiwal Aoi (14-17 maja), Nowy Rok oraz w święta związane z rodziną cesarską, trasa wycieczki ulegnie zmianie. W te dni wycieczka odwiedzi Świątynie Kitano Tenmangu.

7. 25 stycznia, 25 kwietnia, 25 maja, 25 lipca oraz 25 października zamiast Świątyni Kitano Tenmangu wycieczka odwiedzi świątynię Nishi Honganji.

8. We wtorki (lub środy jeśli wtorek jest świętem państwowym) w styczniu, lipcu, sierpniu i grudniu, oraz w okres noworoczny zamek Nijo jest nieczynny. W tym wypadku wycieczka uda się do świątyni Ryoanji.

9. W trakcie trwania festiwalu Gion Matsuri (lipiec 14-16), odwiezienie do hotelu Karasuma Kyoto, Nikko Princess Kyoto oraz Monterey Kyoto będzie niedostępne ze względu na ograniczenia w ruchu drogowym.

10. Przed wejściem do Pałacu Cesarskiego w Kioto Uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie formularza oraz podanie imienia, nazwiska, narodowości, płci oraz wieku.

11. Wycieczka nie będzie obejmować części świątyni Kasuga Taisha wymagających dodatkowych opłat.

12. Wycieczka może pominąć wizytę w Nagomikan jeśli będzie zamknięty lub ze względu na warunki ruchu drogowego.

13. Wycieczki nie można łączyć z nocną wycieczką po Kioto i wycieczką Kioto maiko.

14. Uczestników preferujących menu wegetariańskie prosimy o informacje w trakcie rezerwacji.

15. Grupy składające się z samych Japończyków i przekraczające 5 osób, nie mogą wejść do Pałacu Cesarskiego w Kioto. Prosimy o informacje w trakcie rezerwacji.

Opcjonalny odbiór z hotelu => Zamek Nijo => Świątynia Kinkakuji (Złoty Pawilon) => Pałac Cesarski w Kioto => Lunch (w japońskim stylu) w Kyoto Nagomikan => świątynia Todaiji => Park Nara => chram Kasuga Taisha => opcjonalne odwiezienie do hotelu

*Uczestnicy będą się przemieszczać autobusem.
*Nagomikan w Narze może być zamieniony na inny sklep z pamiątkami jeśli Nagomikan będzie zamknięty.

07:45 - 08:35 - odbiór z hoteli

08:35 - Zbiórka przy hotelu New Miyako

Zamek Nijo (50 min) był rezydencją sioguna Tokugawa w Kioto, a jego główna twierdza została zbudowana w 1603 roku. Zamek słynie z dostojnego wyglądu i bardzo bogato zdobionego wnętrza. Jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Świątynia Kinkakuji (45 min.) cieszy się uznaniem ze względu na Złoty Pawilon i piękny ogród w stylu japońskim. Ten ozdobiony złotem drewniany budynek należy do listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Pałac Cesarski w Kioto (od poniedziałku do piątku) (40 min.) może być odwiedzany tylko przez zorganizowane wycieczki.

Świątynia Kitano Tenmangu (soboty, niedziele, święta i wybrane dni) (40 min) Główna hala tej świątyni jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia jest szczególnie piękna w okresie kwitnienia śliwy i jesienią.

Lunch w stylu japońskim (50 min)

Podróż z Kioto do Nary (70 min) autostradą Nara Keinawa Expressway

Park Nara i świątynia Todaiji (60 min) - Świątynia Todaiji jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z największych drewnianych budynków na świecie. Kojarzona z okresem Nara, kryje w sobie ogromny posąg Wielkiego Buddy.

Chram Kasuga Taisha (40 min)
Chram z okresu Nara, również znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jelenie z Nary są uważane za posłańców z tej świątyni.

Nara Nagomikan (20 min)
Największy sklep z pamiątkami w Narze. Z pewnością każdy znajdzie w nim upragnioną pamiątkę!

*Możliwość odwiezienia Uczestników do hoteli w Kioto

Cena wycieczki zawiera lunch, bilety i transport zawarty w planie oraz opiekę przewodnika mówiącego po angielsku.

2 dni przed wycieczką lub niepojawienie się na miejscu: 100%
3 dni przed wycieczką: 50%
4-9 dni przed wycieczką: 40%

1) Jeśli Uczestnik odwołuje rezerwacje z powodów osobistych, obowiązują wyżej wymienione koszta. Odwołanie rezerwacji przez jednego Uczestnika wpłynie na koszt wycieczki pozostałych Uczestników.

2) W przypadku nie dokonania płatności w terminie przez Uczestnika, w następnym dniu nastąpi anulowanie rezerwacji i będą obowiązywały koszta odwołania rezerwacji.

3) Jeśli Uczestnik zmieni datę wyjazdu, transport lub nocleg, zostanie to potraktowane jako odwołanie rezerwacji i będą obowiązywały wyżej wymienione koszta.

Czas odwoływania rezerwacji będzie rozliczany zgodnie z czasem japońskim.