1 dzień w Kioto z wyjazdem z Osaki

 • Kioto
 • 1 dzień
 • Zwiedzanie

Zapraszamy na wycieczkę po najsłynniejszych miejscach dawnej stolicy Japonii, Kioto!
Uczestnicy odwiedzą znane na całym świecie miejsca, świątynie, chramy i zamki. Między innymi: Zamek Nijo, Sanjusangendo, świątynię Kiyomizudera i inne.

Wycieczka zawiera koszty transportu, opiekę przewodnika oraz lunch.

Wycieczka odbywa się w dniach od 5 stycznia do 30 grudnia z wyjątkiem 21 lutego.


Dorośli: od 696 PLN

Dzieci w wieku 6-11 lat: od 641 PLN

Dzieci w wieku 0-5 lat: o PLN

Wyjazd z Osaki o 7:35

Czas trwania: 9,5 h

Język: angielski

Posiłek: -

Przewodnik: -

Minimalna/maksymalna liczba uczestników: 1-20

Transfer: pociągi, autobusy

Operator wycieczki:  JTB

1. W soboty, niedzielę oraz święta państwowe Pałac Cesarski w Kioto jest zamknięty. Również w okresie przed i po publicznym otwarciu Pałacu na wiosnę i jesień, ze względu na Festiwal Aoi (14-17 maja), Nowy Rok oraz w święta związane z rodziną cesarską, trasa wycieczki ulegnie zmianie. W te dni wycieczka odwiedzi Świątynie Kitano Tenmangu.

2. 25 stycznia, 25 kwietnia, 25 lipca oraz 25 października zamiast Świątyni Kitano Tenmangu wycieczka odwiedzi świątynię Nishi Honganji.

3. We wtorki (lub środy jeśli wtorek jest świętem państwowym) w styczniu, lipcu, sierpniu i grudniu, oraz w okres noworoczny zamek Nijo jest nieczynny. W tym wypadku wycieczka uda się do świątyni Ryoanji.

4. W trakcie festiwalu Jidai Matsuri 22 października, do świątyni Heian Jingu nie można dotrzeć transportem publicznym, dlatego wycieczka uda się do świątyni Chishakuin. Jeśli Jidai Matsuri zostanie przesunięty plan wycieczki również zostanie stosownie zmieniony.

5. Przed wejściem do Pałacu Cesarskiego w Kioto Uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie formularza oraz podanie imienia, nazwiska, narodowości, płci oraz wieku.

6. Uczestnicy będą przemieszczać się między Osaką a Kioto transportem publicznym. Niestety nie ma możliwości zagwarantowania miejsc siedzących.

7. Wycieczka nie obejmuje ogrodu Shin-en w świątyni Heian Jingu.

8. W przypadku chęci skorzystania z menu wegetariańskiego prosimy o informację przy rezerwacji.

9. Grupy składające się z samych Japończyków i przekraczające 5 osób, nie mogą wejść do Pałacu Cesarskiego w Kioto. Prosimy o informacje w trakcie rezerwacji.

 • Wycieczka rozpoczyna się o 7:25 przed hotelem Granvia Osaka. Uczestnicy przejdą pieszo na stację Osaka, gdzie przesiądą się na pociąg pośpieszny do Kioto. Po przybyciu odbędzie się zbiórka przy hotelu Rihga Royal Kyoto a następnie uczestnicy odwiedzą zamek Nijo.
 • Zamek Nijo (50 min) był rezydencją sioguna Tokugawa w Kioto, a jego główna twierdza została zbudowana w 1603 roku. Zamek słynie z dostojnego wyglądu i bardzo bogato zdobionego wnętrza.
 • Świątynia Kinkakuji (45 min.) cieszy się uznaniem ze względu na Złoty Pawilon i piękny ogród w stylu japońskim.
 • Pałac Cesarski w Kioto (40 min.) może być odwiedzany tylko przez zorganizowane wycieczki.
 • Świątynia Nishi Honganji (40 min.), ta duża świątynia została zbudowana w 1602 roku i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Lunch w stylu japońskim lub zachodnim.
 • Świątynia Heian Jingu (40 min.) - świątynia odzwierciedlająca urok dawnego dworskiego życia, posiada charakterystyczne czerwone kolumny i zielony dach. Na terenie świątyni znajduje się ogród z sadzawkami.
 • Sanjusangendo (30 min.) to długi drewniany budynek, w którym znajduje się 1001 posągów Kannon z XIII wieku.
 • Świątynia Kiyomizudera (60 min.) jest osadzona na wzgórzu i dzięki tarasowi widokowemu słynie z wspaniałego widoku na Kioto.
 • 17:30 -18:30 - powrót na stację Kioto i droga powrotna pociągiem do Osaki. Wycieczka kończy się między 18:30 a 19:30 na stacji Osaka.

* Wycieczka nie może zostać zarezerwowana w tym samym dniu co nocna wycieczka po Kioto, ale może być łączona z kolacją z Maiko w Kioto (ze zbiórką przy hotelu Rihga Royal lub na parkingu świątyni Kiyomizudera).

21-9 dni przed wycieczką: 30%

8-3 dni przed wycieczką: 40%

2 dni przed wycieczką: 60%

1 dzień przed wycieczką: 100%

*Rezerwacje będą dokonywane następnego dnia roboczego.