Plaże na Okinawie

Plaże na Okinawie

11Latem wszyscy myślimy tylko o tym, żeby wypocząć nad morzem lub oceanem 🙂 W Japonii również można znaleźć przepiękne plaże. Zapraszamy na Okinawę!

Plaże na Okinawie są uznawane za najpiękniejsze w całej Japonii. Główna wyspa słynie również z dwóch miast - Nago i Naha. Przyciągają one co roku tłumy turystów!

Ale Okinawa to nie jedna wyspa, a cały archipelag! Dziś zajmiemy się nie tylko główną wyspą, ale także Ishigaki i Iriomote.

1. Zatoka Kabira (Wyspa Ishigaki)

2Mimo, że wielu ludzi nie słyszało o Zatoce Kabira, jest tak piękna, że została nagrodzona trzema gwiazdkami w Zielonym Przewodniku Michelin.

Woda w zatoce jest przejrzysta, a piasek biały! Można oczywiście nurkować lub wybrać się w rejs łodzią z oszklonym dnem. To najlepsze sposoby na podziwianie podwodnego życia - raf koralowych i egzotycznych ryb.

W Parku Zatoki Kabira znajduje się obserwatorium z panoramicznym widokiem na zatokę. W zależności od pory dnia i światła słonecznego, ocean i niebo przybierają jeden z siedmiu kolorów. To idealne miejsce do robienia zdjęć!

2. Wodospad Pinaisara (Wyspa Iriomote)

3Po wyjściu z dżungli porośniętej namorzynami można wspiąć się na górę, żeby zobaczyć Wodospad Pinaisara.

W lokalnym, rodzimym języku pinaisara oznacza niczym broda. Nazwa ta odnosi się od kształtu wodospadu, kiedy jest oglądany z dużej odległości. To miejsce uważane jest za święte i podobno można tu spotkać boga wody.

Naturalne piękno okolicy robi ogromne wrażenie. Chociaż dotarcie do Wodospadu Pinasaira wymaga nieco wysiłku fizycznego, warto się postarać, aby zobaczyć tak niezwykły widok.

3. Plaża Fusaki (Wyspa Ishigaki)

4Na plaży znajduje się wspaniałe molo, idealne do oglądania zachodów i wschodów słońca. W oddali widać nawet wyspy Iriomote i Kohama!

 

 

 

4. Park Banna (Wyspa Ishigaki)

5obserwatorium można cieszyć się 360-stopniowym widokiem na ocean! Oczywiście, można też podziwiać niebo. Jeśli nie ma chmur, widać mnóstwo gwiazd!

Z 88 rozpoznawalnych konstelacji, aż 84 można zaobserwować z wyspy Ishigaki. To miejsce, gdzie można zobaczyć najwięcej gwiazd w całej Japonii!

 

5. Wyspa Barasu

6Wyspa Barasu znajduje się tylko 10-15 minut łodzią z Iriote. Ta niesamowita wyspa jest zbudowana w całości z koralu!

Wynurzająca się ze szmaragdowego morza bezludna wyspa nie jest nawet uwzględniona na wszyskich mapach Japonii. Polecamy nurkowanie w tej okolicy! Woda jest tak czysta, że wyrażnie widać tropikalne ryby i rafy koralowe. Aż nie chce się stąd wyjeżdzać!

 

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą - Wycieczki Okinawa!

Comments are closed.