Japan Rail Pass – Najczęściej zadawane pytania

Aktualne ceny zawsze znajdą Państwo na naszej stronie.
Ceny mogą ulec zmianie ze względu na wahania kursu walut, ale zawsze obowiązuje cena w momencie zamówienia.

Imię i nazwisko na bilecie musi być zgodne z zapisem w paszporcie. Dotyczy to zarówno polskich znaków, jak i drugiego imienia. Jeśli dane na Japan Rail Pass nie będą zgodne z paszportem, może to uniemożliwić wymianę vouchera na bilet w Japonii.

Rezerwacja miejsc w przypadku biletów na 2 klasę nie jest obowiązkowa, ale można jej dokonać bez dodatkowych opłat. Pociągi shinkansen mają wagony 2 klasy z rezerwacją miejsc oraz bez.

W przypadku korzystania z wagonów 1 klasy, posiadając bilet zielony, konieczne jest dokonanie rezerwacji.

W przypadku wyboru odbioru osobistego w naszym warszawskim biurze oraz uiszczenia płatności na miejscu, wystawienie vouchera trwa około 20 minut.

W przypadku wysyłki lub płatności przelewem należy dodać czas na zaksięgowanie przelewu i wysyłkę. Vouchery są gotowe do odbioru lub wysyłane najpóźniej kolejnego dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty.

Voucher można wymienić na Japan Rail Pass tylko w Japonii. Pełną listę punktów znajdą Państwo na stronie oficjalnej stronie Japan Rail Pass.

Tak, wysyłamy kurierem vouchery Japan Rail Pass na terenie całej Polski. Koszt wysyłki to 18 PLN (może być nieco wyższy w przypadku bardzo dużego zamówienia).

W przypadku zamówienia JAPAN RAIL PASS na minimum 10 dni roboczych przed wyjazdem do Japonii, dostępna jest również wysyłka Pocztą Polską, poleconym priorytetem (9 PLN).
W przypadku zamówień dokonanych później niż na 10 dni robocznych przed wyjazdem, możliwa będzie wysyłka jedynie kurierem lub odbiór osobisty.

Bilety wysyłamy najpóźniej kolejnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Dostarczenie najczęściej następuje następnego dnia roboczego.

Voucher jest ważny przez 3 miesiące od momentu zakupu. Na przykład, voucher zakupiony 15 września będzie ważny do 14 grudnia.

Voucher musi zostać wymieniony na bilet już w Japonii. Będzie możliwy wybór dat użytkowania, które nie mogą być bardziej odległe niż 1 miesiąc od momentu wymiany.

Na voucherze znajduje się data wystawienia biletu. Voucher jest ważny przez 3 miesiące od tej daty. W naszym formularzu podają Państwo jedynie planowany okres użytkowania. Wybrany okres użytkowania biletu ostatecznie wybierają Państwo w Japonii, po wymianie vouchera na bilet. Dat podanych w Japonii nie można zmienić.

Nie, niestety nie oferujemy wysyłki za pobraniem.

Bilet Japan Rail Pass uprawnia do korzystania środków transportu firmy JR również na terenie miast.

W Tokio to na przykład pociągi linii Yamanote, Chuo, Sobu itd., szczegółową mapę znajdą Państwo na oficjalnej stronie firmy JR.
Metro nie jest objęte biletem Japan Rail Pass.

Japan Rail Pass na całą Japonię → jedna osoba może skorzystać z 2 biletów, pod warunkiem, że daty użytkowania nie będą się pokrywać.
 
Passy regionalne (z wyjątkiem JR EAST PASS) → można skorzystać z jednego biletu danego typu, jeśli są to różne bilety można skorzystać z kilku.
 
Przykład:
Kansai Area Pass + Kyushu Area Pass → OK
Kansai Area Pass + Kansai Wide Area Pass → OK
Kansai Area Pass x2 → NIE, nie można użyć dwóch biletów jednego typu podczas jednego pobytu.
※W przypadku korzystania z kilku passów, prosimy o dokonanie wymiany osobno, w różnych miejscach.
 
JR EAST PASS → Podczas jednego pobytu można wykorzystać kilka biletów.
UWAGA! JR EAST Pass w przeciwieństwie do innych passów jest elastyczny. Można wybrać 5 dni użytkowania z okresu 14 dniowego (np. w okresie od 1 do 14 czerwca, bilet wykorzystany będzie 2, 6, 10, 12 i 13 czerwca).
Ale w ciągu 14 dni można wykorzystać tylko 1 pass. To znaczy, że jeśli korzystaliby Państwo z JR EAST Passa od 1 do 5 czerwca, kolejny pass może zostać wykorzystany dopiero 15 czerwca.
Nie ma odpowiedzi na Państwa pytanie?
Prosimy o skorzystanie z formularza!