FAQ (ang. frequently asked questions) - czyli najczęściej zadawane pytania.

Q?

Czy podczas jednego pobytu w Japonii ta sama osoba może skorzystać z kilku biletów?

A.

Japan Rail Pass na całą Japonię → jedna osoba może skorzystać z 2 biletów, pod warunkiem, że daty użytkowania nie będą się pokrywać.
Passy regionalne (z wyjątkiem JR EAST PASS) → można skorzystać z jednego biletu danego typu, jeśli są to różne bilety można skorzystać z kilku.
Przykład:
Kansai Area Pass + Kyushu Area Pass → OK
Kansai Area Pass + Kansai Wide Area Pass → OK
Kansai Area Pass x2 → NIE, nie można użyć dwóch biletów jednego typu podczas jednego pobytu.
※W przypadku korzystania z kilku passów, prosimy o dokonanie wymiany osobno, w różnych miejscach.
JR EAST PASS → Podczas jednego pobytu można wykorzystać kilka biletów.
UWAGA! JR EAST Pass w przeciwieństwie do innych passów jest elastyczny. Można wybrać 5 dni użytkowania z okresu 14 dniowego (np. w okresie od 1 do 14 czerwca, bilet wykorzystany będzie 2, 6, 10, 12 i 13 czerwca).
Ale w ciągu 14 dni można wykorzystać tylko 1 pass. To znaczy, że jeśli korzystaliby Państwo z JR EAST Passa od 1 do 5 czerwca, kolejny pass może zostać wykorzystany dopiero 15 czerwca.

 

Q?

Jak długo ważny jest voucher i bilet Japan Rail Pass?

A.

Voucher jest ważny przez 3 miesiące od momentu zakupu. Na przykład, voucher zakupiony 15 września będzie ważny do 14 grudnia.
Voucher musi zostać wymieniony na bilet już w Japonii. Będzie możliwy wybór dat użytkowania, które nie mogą być bardziej odległe niż 1 miesiąc od momentu wymiany.

Q?

Czy na voucherze Japan Rail Pass są daty?

A.

Na voucherze znajduje się data wystawienia biletu. Voucher jest ważny przez 3 miesiące od tej daty. W naszym formularzu podają Państwo jedynie planowany okres użytkowania. Wybrany okres użytkowania biletu ostatecznie wybierają Państwo w Japonii, po wymianie vouchera na bilet. Dat podanych w Japonii nie można zmienić.

Q?

Co zawiera pakiet Japonia Mega Tanio?

A.

Pakiet Japonia Mega Tanio zawiera noclegi + Japan Rail Pass lub same noclegi. Ilość noclegów oraz typ biletu Japan Rail Pass mogą Państwo wybrać sami.

Pakiety Japonia Mega Tanio nie zawierają biletów lotniczych.

Q?

Gdzie można wymienić voucher na bilet Japan Rail Pass?

A.

Voucher można wymienić na Japan Rail Pass tylko w Japonii. Pełną listę punktów znajdą Państwo na stronie oficjalnej stronie Japan Rail Pass.

Q?

Czy możliwa jest wysyłka Japan Rail Pass?

A.

Tak, wysyłamy kurierem vouchery Japan Rail Pass na terenie całej Polski. Koszt wysyłki to 16 PLN (może być nieco wyższy w przypadku bardzo dużego zamówienia).

W przypadku zamówienia JAPAN RAIL PASS na minimum 10 dni roboczych przed wyjazdem do Japonii, wysyłka Pocztą Polską, poleconym priorytetem jest darmowa.
W przypadku zamówień dokonanych później niż na 10 dni robocznych przed wyjazdem, możliwa będzie wysyłka jedynie kurierem lub odbiór osobisty.

Bilety wysyłamy najpóźniej kolejnego dnia roboczego po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Dostarczenie najczęściej następuje następnego dnia roboczego.

Q?

Czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

A.

Nie, niestety nie oferujemy wysyłki za pobraniem.

Q?

Ile kosztuje Japan Rail Pass?

A.

Aktualne ceny zawsze znajdą Państwo na naszej stronie.
Ceny mogą ulec zmianie ze względu na wahania kursu walut, ale zawsze obowiązuje cena w momencie zamówienia.