Japońska jesień: 10 najpiękniejszych widoków

Japońska jesień: 10 najpiękniejszych widoków

2

Wielu turystów twierdzi, że jesień to najlepsza pora na wyjazd do Japonii.
Powszechnie uważana raczej za ponurą, japońska jesień to niezwykła mieszanka pięknych czerwonolistnych klonów i łagodnej pogody, a co najważniejsze nie jest tak zatłoczona jak wiosna 😉

Dziś, mamy przyjemność przedstawić Wam miejsca, które warto zobaczyć w Japonii jesienią!

 

1. Zamek Echizen Ono (prefektura Fukui)

1 Zamek pośród chmur

Zamek znajduje się w centrum miasta Ono, w prefekturze Fukui.

Według legendy został zbudowany na rozkaz Kanamori Nagachike z 30,000 kamieni, podarowanych mu przez Odę Nobunagę. Budowa trwała 5 lat. W roku 1775 zamek spłonął i obecnie możemy podziwiać go w formie odbudowanej w 1968.
Otoczony przez góry i położony ponad 249 metrów nad poziomem morza zamek Echizen przyciąga uwagę i w ostatnich latach stał się znany pod nazwą „zamku pośród chmur”.
Jeżeli wybierzecie się do Ono w okresie październik-kwiecień, macie bardzo duże szanse na zobaczenie zamku pośród chmur, zwłaszcza w listopadzie.
Najlepszy widok zapewnicie sobie wspinając się na znajdujące się kilometr dalej ruiny zamku Inuyama.

Mówi się, że piękna architektura miasta i zamek przypominają Kioto, więc nawet jeżeli nie uda Wam się zobaczyć morza chmur, atmosfera miasta na pewno nie pozwoli Wam się nudzić.
Dojazd:
Ruiny zamku Inuyama znajdują się 50 minut jazdy od drogi ekspresowej Hokuriku, zjazd do Fukui lub 30 minut spacerem od stacji JR Echizen-Ono.

Miejsce, z którego najlepiej jest robić zdjęcia znajduje się około 20-30 minut pieszo od podnóża zamku, a do wyboru mamy 3 różne trasy.

 

2. Arashiyama i most Togetsukyo, Kioto

2„Most, którym przechodzi księżyc”

Kioto jest chętnie odwiedzane przez cały rok, a zwłaszcza jesienią słynie z pięknych widoków. Dzielnica Arashiyama przyciąga szczególnie wielu turystów chcących cieszyć się bliskim kontaktem z naturą.

Znanym obiektem jest tu most Togetsukyo (155 metrów) łączący brzegi rzeki Oigawa. Jego nazwa oznacza „most, którym przechodzi księżyc” i została nadana przez Cesarza Kameyama. Zauważył on, że nocą, księżyc przesuwający się po niebie sprawia wrażenie jakby przechodził przez most.
Widok spokojnie płynącej rzeki oraz żółtych i czerwonych liści na drugim planie tworzy widok zapierający dech w piersiach!
Dojazd:
7 minut spacerem ze stacji Arashiyama, linia Hankyu Arashiyama
4 minuty pieszo od stacji Arashiyama, linia Keifuku Electric Railroad, linia Arashiyama
12 minut spacerem od stacji Saga-Arashiyama, linia JR San’in Main

 

3. Czerwone pajęcze lilie w Kinchakuda, prefektura Saitama

3Jak okiem sięgnąć dywan czerwonych lilli

W zachodniej części miasta Hidaka (prefektura Saitama) znajduje się otoczony przez rzekę Koma park Kinchakuda. Od września do października każdego roku brzeg rzeki pokrywa dywan ponad 5 milionów czerwonych pajęczych lilii (amaryllis).

W okresie ich kwitnięcia, w parku odbywa się Święto Czerwonych Pajęczych Lilii, które przyciąga wielu turystów podziwiających kwiaty.
Wsłuchiwanie się w szemrzący potok w czasie oglądania lilii, to jeden z uroków spędzania jesieni w Japonii.

Dojazd:

Łatwo możecie się dostać do parku z Tokio, to tylko godzina drogi od Ikebukuro!
15 minut spacerem od stacji Koma, linia Seibu Ikebukuro
40 minut jazdy od zjazdu na Kan’etsudo Tsurugashima, drogą numer 407

 

4. Jezioro Kawaguchi, prefektura Yamanashi

4

Góra Fuji w morzu jesiennych liści
Jezioro Kawaguchi, to jedno ze sławnych Pięciu Wielkich Jezior otaczających górę Fuji i jako takie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Przez cały listopad brzegi jeziora są pokryte czerwonymi i złotymi liśćmi, w tym czasie odbywa się również Święto Jesiennych Liści Fuji Kawaguchiko.
Miejscem, do którego zdecydowanie warto się wybrać jest 150-metrowy „tunel drzew” ciągnący się wzdłuż północnego brzegu jeziora.
Góra Fuji otoczona czerwonymi i żółtymi liśćmi, jest uważana za jeden z najpiękniejszych jesiennych widoków w Japonii.

 

5. Onsen Okuhida, prefektura Gifu

5

Relaksująca kąpiel w gorących źródłach i piękne krajobrazy

Wioska Okuhida Onsen jest znana w całej Japonii z gorących źródeł (jap. onsen). W otoczonej przez północne Alpy i 3000-metrową górę Norikuradate malowniczej miejscowości znajdziemy aż pięć gorących źródeł: Hirayu Onsen, Fukuji Onsen, Shinhirayu Onsen, Tochio Onsen i Shihotaka Onsen. Dzięki temu możemy zażywać różnego rodzaju kąpieli, w zależności od tego, gdzie się wybierzemy.

Wiele pensjonatów i ryokanów (hoteli w stylu japońskim) posiada zewnętrzne gorące źródła, więc możemy rozkoszować się pięknym jesiennym krajobrazem podczas kąpieli!

Wizyta w tych stronach, to również niepowtarzalna okazja do odwiedzenia Kamikochi, Góry Norikura, Takayamy i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Shirakawa-go.

Dojazd:

Niestety do Okuhida nie dostaniemy się tak łatwo środkami transportu publicznego. Najlepszą opcją jest wypożyczenie samochodu, dzięki czemu będziemy mogli też bardzo wygodnie zwiedzać okolicę. Możemy również skorzystać z autobusów dalekobieżnych.

Około 1 godzina 20 minut jazdy od drogi ekspresowej Nagano, zjazd do Matsumoto

6. Iruma Air Festival, prefektura Saitama

6

Sztuka w przestrzeni powietrznej: lot akrobatyczny grupy Blue Impulse

Iruma Air Festival odbywa się w bazie Sił Samoobrony w mieście Iruma 3 listopada (Dzień Kultury).

Co roku przyciąga ponad 200,000 fanów powietrznych akrobacji, co czyni go największym festiwalem lotnictwa w Japonii.
Baza nie jest na co dzień dostępna dla osób postronnych, ale w dniu imprezy wstęp na teren obiektu jest wolny! To niepowtarzalna okazja do obejrzenia z bliska popisów lotniczych i spadochronowych.

Spośród tych pierwszych największą uwagę przykuwa lot akrobatyczny wykonywany przez grupę Blue Impulse. Jej członkowie tworzą na niebie prawdziwe dzieła sztuki - serca, gwiazdy, a nawet drzewa!

Dojazd:

Bezpośredni dojazd linią Seibu Ikebukuro, stacja Inariyama-koen
20 minut spacerem od stacji Sayamashi, linia Seibu Shinjuku

 

7.  Wybrzeże Hojo, prefektura Chiba

7

Czerwony zachód słońca nad zatoką
Wybrzeże Hojo (Tateyama) posiada najdłuższą w mieście linię brzegową i jest popularnym letnim kurortem. Ze względu na płytkie wody i miękkie, spokojne fale jest często nazywane Kagamigaura - „lustrzaną zatoką” . Jesienią, czyste niebo pozwala dojrzeć z daleka górę Fuji.

Kiedy przeminą już letnie tłumy wczasowiczów, możemy w spokojnej atmosferze rozkoszować się pięknym zachodem słońca nad zatoką Tateyama.

 

Dojazd:

15 minut jazdy od drogi Futtsu Tateyama, zjazd Tomiura
5 minut spacerem od stacji JR Tateyama

 

8. Hitachi Seaside Park, prefektura Ibaraki

8Puszysty dywan mietelnika (jap. kochia)

Hitachi Seaside jest częścią rozległego parku narodowego w mieście Hitachinaka, w prefekturze Ibaraki. Tam, o każdej porze roku możemy podziwiać kwiaty w pełnej krasie. Kwitnące wczesnym latem, jasnoniebieskie nemofila, są równie popularne jak mietelnik, który pokrywa jesiennym dywanem 3,5-hektarowe wzgórza Miharashi.

Dojazd:

1 km od płatnej drogi Hitachinaka, zjazd Hitachi Seaside Park
15 minut autobusem od stacji Katsuta, stacja JR Joban

 

9. Dolina Yokoya, prefektura Nagano

9

Jesienne krajobrazy i kojące gorące źródła

Dolina Yokoya leży w słynącej z gorących źródeł wiosce Okutateshina, w mieście Chino, prefekturze Nagano. Znajdziemy tam promenadę, po której możemy się przespacerować podziwiając piękne krajobrazy. A jest co oglądać! Do końca października dolina jest zdominowana przez jaskrawą czerwień liści, co daje jej status jednej z najczęściej wybieranych jesiennych tras spacerowych we wschodniej Japonii.

Wzdłuż trasy możemy zobaczyć cztery wodospady, natomiast z obserwatorium Yokoya Onsen Kannon rozciąga się widok na wioskę Otaki i odległe góry.

Po spacerze wśród jesiennych liści, warto skorzystać z gorących źródeł.

Dojazd:

45 minut jazdy od zjazdu Suwa, droga ekspresowa Chuo
30 minut jazdy od zjazdu Minami Suwa, droga ekspresowa Chuo

 

10. Sumatakyo, prefektura Shizuoka

10

Most wiszący nad szmaragdowym jeziorem

Sumatakyo, w mieście Kawane-honcho, w centralnej części prefektury Shizuoka, słynie z malowniczych krajobrazów rzek Oigawa i Sumatagawa. Wśród tych widoków, w poprzek sztucznego jeziora ograniczonego przez tamę Oma u stóp południowych alp, rozciąga się „wiszący most snów”.

Według plotek, miłosne wyznania wznoszone na moście zawsze znajdują odpowiedź!

Ze względu na piękny kontrast  liści czerwonych klonów i szmaragdowej wody jeziora, jest to bardzo popularna jesienią atrakcja.
Ponieważ sam most znajduje się w odległości około 1,4 kilometra od parkingu, radzimy założyć wygodne buty 🙂

Dojazd:

20 minut spacerem od parkingu Sumatakyo

W sezonie turystycznym, po moście możemy przejść tylko w jednym kierunku! W związku z tym, droga powrotna na parking trwa około 2 godziny.

 

Tak piękne krajobrazy sprawiają, że nie można nie cieszyć się z podróży do Japonii jesienią!

Comments are closed.